Do představenstva ČS penzijní společnosti byli nově jmenováni Libor Vošický a Martin Schimek, kteří se ujmou klíčových rolí v dalším rozvoji společnosti. Nahradí tak ve funkcích Aleše Poklopa a Jakuba Krkošku.

Libor
Vošický
Předsedou představenstva se stal nově od 1. ledna 2026 Libor Vošický, který zároveň zůstává i předsedou představenstva Stavební spořitelny ČS.
Absolvent Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze, má za sebou dlouholetou kariéru v bankovním sektoru. Působil mimo jiné v Commerzbank a Citibank, od roku 2006 zastával řadu manažerských pozic v České spořitelně, kde do roku 2018 vedl útvar Finanční trhy a Finanční instituce. Od roku 2019 je předsedou představenstva Stavební spořitelny České spořitelny.
Martin Schimek
Od 2. prosince 2025 se novým členem představenstva naší%5Bbr%5Dpenzijní společnosti, odpovědným za řízení finančního a provozního úseku, stal Martin Schimek. Je absolventem Matematicko-%5Bbr%5Dfyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a držitelem prestižní mezinárodní kvalifikace Chartered Financial Analyst (CFA).
Během své profesní kariéry působil v České národní bance a Evropské centrální bance jako portfolio manažer v oblasti správy devizových rezerv, přičemž klíčovou část své kariéry strávil ve World Bank Treasury. Zde naposledy vedl pařížskou kancelář a odpovídal za správu globálních portfolií nejvýznamnějších institucionálních klientů.
Věříme, že nové posily v představenstvu přinesou naší společnosti další impulzy k rozvoji a posílení pozice na trhu. Oběma pánům přejeme mnoho úspěchů v jejich nových rolích.