Pomáháme vám tvořit lepší budoucnost

Mějte svoje finance pod kontrolou. Myslete na rezervu
pro nečekané události i na svou budoucnost.

Penze se vám možná zdá daleko, ale je dobré se na ni připravit. Začněte si odkládat peníze na svou budoucnost už od první výplaty. Ideálně se doporučuje alespoň 10 % z příjmu. 

Pokud chcete znát přesnější odhad vaší penze, navštivte ePortál ČSSZ a přihlaste se přes Bankovní IDentitu do Informativní důchodové aplikace.

Penzijko je moderní spoření s investiční složkou, se kterým každý měsíc navíc získáte podporu od státu podle výše svého příspěvku. A přihodit vám může i zaměstnavatel. Zeptejte se, jestli to tak funguje i u vás ve firmě. Protože ve třech se spoří lépe a bylo by škoda všech výhod nevyužít.

Získejte maximum
ze svého penzijka

Začněte klidně malými částkami, protože spořit si můžete už od 100 Kč měsíčně. Jestli chcete státní podporu, ukládejte si měsíčně aspoň 500 Kč. Nejvyšší státní příspěvek ve výši 340 Kč měsíčně získáte, když si na penzijko budete měsíc co měsíc posílat 1 700 Kč. Výši příspěvku ale můžete jednoduše změnit podle své aktuální situace. A ještě něco – s penzijkem si můžete každý rok snížit.

Zhodnocení

Jakmile si založíte penzijní spoření, stáváte se investorem. Že se na investování necítíte? Jako jediná penzijní společnost na trhu zdarma nabízíme Garanci. Ta zařídí, že pokud investujete do konzervativního, etického nebo vyváženého fondu, máte jistotu, že se vám vaše vklady vrátí.

Jaké strategie spoření můžete využít, najdete ve videu. 

Od kdy můžu začít spořit

Penzijní spoření je pro všechny bez rozdílu věku, proto penzijko můžete sjednat i svým dětem nebo vnoučatům.

Platí, že čím dřív začnete, tím více naspoříte. A jak to tak vypadá, naše děti budou v důchodu potřebovat každou korunu. 

Eticky žít i spořit

Myslíme na budoucnost jednotlivců i celé společnosti. Penzijní úspory spravujeme v souladu s etickými zásadami. Díky tomu jsme schopni přímo ovlivnit naše okolí, a měnit jej tak k lepšímu. Jako první penzijní společnost jsme nabídli našim klientům investice do čistě etického fondu. Ten zhodnocuje vložené prostředky investicemi do firem se zodpovědným přístupem k životnímu prostředí.

Blog

Penzijní spoření pro děti je výhodné

Nechcete platit vysoké daně? S penzijkem si je snížíte

Co s investicemi, když finanční trh kolísá